Ana Sayfa Linux Tails 4.20 FULL

Tails 4.20 FULL

227
0

TAILS, Linux Debian tabanlı, açık kaynak kodlu, gizlilik ve anonimlik odaklı, sansür karşıtı bir işletim Sistemidir. Açılımı “The Amnesic Incognito Live System”‘dir. (tr. Unutkan Gizli Kimlikli Canlı Sistem) Diğer işletim sistemlerinin aksine sadece Live sürümü vardır ve her açılışta sıfırdan başlar. Yani çerezler, ayarlar vs gibi şeyler kaydedilmez ki bu güvenlik içindir. TOR Project gönüllüleri tarafından 2009 yılında geliştirilmiştir ve hala güncelleme almaktadır.

Live olduğu için yalnızca USB Bellek, CD veya Hafıza Kartı üzerinden Boot edilerek veya Sanal Makine üzerinden çalıştırılabilir. Ayrıca yüksek güvenlikli TOR Browser önyüklü bir biçimde gelir ve bütün internet bağlantısı TOR Ağı üzerinden sağlanır. TOR Ağı dışında olan bütün bağlantılar TAILS tarafından reddedilir. TAILS, Direk olarak RAM’den çalışarak olabildiğince veri tutmamaya çalışır ve konum bilginizi hiç bir yazılım veya internet sitesi ile paylaşmaz. TAILS mailleriniz, mesajlarınız gibi şeyleri şifrelemektedir ve bunlar başkasının eline geçse bile çalınmasını önlüyor.

Ayrıca virüs bulaşma olasılığı %0.1 den az diyebiliriz. Zira TAILS Linux tabanlı ve bunun yanı sıra ekstra güvenlik önlemleri alıyor.

NOT: Kurulumu Windows Kurulumundan FARKSIZDIR. Aynı şekilde kurabilirsiniz.

Tails-4.20.iso

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz