Silentall | Fullprogramlar

Katılımsız, full ve tam sürüm tüm uygulamaların bulunduğu silentall websitesindesiniz. güncel işletim sistemleri, windows 7 - 8 - 10 ve daha fazlası için bizi takip edin.

Son Yorumlar
  20 Kasım 2020 14:03
  ...
  Eski ve yeni bilgisayar için iki ayrı usb mi kullanmalıyım, eski ve yeni bilgisayarda kullanabileceğim usb yazdıramaz mıyım?
  20 Kasım 2020 10:19
  ...
  teşekkürler kardeşim
  20 Kasım 2020 00:16
  ...
  multiview tarzı bir olay oluyor yani bu sayede, anladım Hocam sağ olun.
  18 Kasım 2020 22:46
  ...
  Hesabına giriş yapamayanlar Microg uygulamasını yüklesin Sorun kalmayacaktır.
  18 Kasım 2020 20:55
  ...
  GBWhatsApp - WhatsApp Plus Arasındaki Fark Nedir? Bu uygulamalar arasında bir fark yoktur, Her uygulamanın farklı bir paket adına sahip olması
  18 Kasım 2020 08:31
  ...
  selamlar güncellermisiniz link ölü
  18 Kasım 2020 00:19
  ...
  Plus ile GBWhatsapp farkı nedir acaba?
Tüm Yorumlar
Bizi Facebook'ta Takip Edin

Silentall13 Çevrimiçi

Şuan site de olanlar:
ZiyaretçiMisafir-2Bilinmiyor
Ziyaretçi-1Misafir-2Bilinmiyor
Ziyaretçi-1Misafir-3Bilinmiyor
Ziyaretçi-1Misafir-4Bilinmiyor
Ziyaretçi-1Misafir-5Bilinmiyor
Ziyaretçi-1Misafir-6chrome iconWindows 10
Ziyaretçi-1Misafir-7Bilinmiyor
Ziyaretçi-1Misafir-8Bilinmiyor
Ziyaretçi-1Misafir-9Windows 7
Ziyaretçi-1Misafir-10Bilinmiyor
Ziyaretçi-1Misafir-11yabrowser iconWindows 10
Ziyaretçi-1Misafir-12Bilinmiyor
Son giriş yapan üyeler:
firattfirattchrome iconWindows 10
goldfather1goldfather1yabrowser iconWindows 10
exclusive81exclusive81firefox iconWindows 10
zazabagerzazabagerchrome iconWindows 7
x-mensx-menschrome iconWindows 10
mksahinmksahinchrome iconWindows 10
erkantuzcuerkantuzcuchrome iconWindows 10
otukenotukenfirefox iconWindows 10
m20m20chrome iconWindows 10
muallim55muallim55chrome iconWindows 10
aycan54aycan54chrome iconWindows 10
HAYALET_18HAYALET_18chrome iconWindows 7
firtinaxfirtinaxchrome iconWindows 10
lazkopat55lazkopat55chrome iconWindows 10
RootEXRootEXchrome iconWindows 10
kaangundogmuskaangundogmuschrome iconWindows 7
reosreoschrome iconWindows 10
bulentyoungbulentyoungchrome iconWindows 10
mrtsznmrtsznchrome iconWindows 8.1
MeTaL01MeTaL01chrome iconWindows 7
Windows 10 Build 9901 BETA (İNG)
Siteye uzun zamandır giremeyen arkadaşlar;Giriş mail ve şifre iledir.Giriş bilgilerini unutanlar bana maillerini [email protected]

Windows 10 Build 9901 BETA (İNG)

 • Ara 30 2014
 • Windows 10
Upgrade to Turbo
Windows 10 Build 9901 BETA (İNG)

Hepimiz yeni işletim sisteminin Windows 9 olmasını beklerken Windows herkesi şaşırtarak işletim sisteminin adını Windows
10 olacağını duyurdu. Peki ama neden? Windows için geliştirilen birçok üçüncü yazılım, iddiaya göre çalıştığı işletim sistemini kontrol ederken ismin sadece başlangıcına bakıyor. Dolayısıyla bu tür bir kontrol yapan yazılım Windows 9 ile Windows 95’i birbirine karıştırabiliyor. 2000 yılı sorununu andıran bu sorun, geliştiricinin iddiasına göre Microsoft’un Windows 10 adını kullanmaya yöneltmiş bulunuyor. Tabi bu şimdilik sadece bir iddia. Geçelim ön incelememize..

Windows 10 kendini ilk olarak güç düğmesine basmamla fatkettirdi. Yaklaşık 8 saniye gibi kısa bir sürede açılan Windows 10, bir önceki sürüm Windows 8.1’e göre yaklaşık 4-5 saniye kadar daha erken açılıyor.

Ardından Windows’u ilk açtığımda çok özlediğim ve ihtiyacını sık sık duyduğum alışılagelmiş Windows Başlat Düğmesinin eski yerine konumlandırıldığını gördüm. Açtığımda ise sol tarafta eskisi gibi daha önceden açılan uygulamalar, denetim masası, bilgisayarım gibi kısayollar bulunmaktaydı. Hemen onun yanında sağ tarafta ise Windows 8’de tanımış olduğumuz metro arayüzünün küçük bir hali geldi ekrana. Dikkatle incelediğim metro arayüzü bu haliyle çok daha kullanışlı ve çok daha estetik duruyordu. Metro arayüzündeki uygulamaların boyutlarını ve “canlı kutucuk” sistemini istediğimiz gibi değiştirilebildiğini aktarmak isterim.

Windows 10 Build 9901 BETA (İNG)


Yeni başlat menüsü, hem dokunmatik cihazlarda, hem de “fare ve klavye” ile kullanılan geleneksel cihazlarda yer alacak. Yeni menü, Windows 7’deki Başlat menüsü ile Windows 8’deki Başlat ekranının birleştirilmiş haline benziyor. Sol kısım, daha çok eski Windows’larda gördüğümüz klasik Başlat menüsündeki Windows programları ile sık kullanılan programlara yer verirken, sağ kısımda Windows 8’in Başlat ekranındaki canlı kutucuklar yer alıyor. Canlı kutucuk özelliği olmasa bile dilediğimiz uygulamayı sürükleyerek Başlat menüsünün sağ kısmında bir kısayol oluşturabiliyoruz. Canlı kutucukları sevmeyen kullanıcıları da düşünen Microsoft, sağ bölümün tamamen kaldırılmasına da imkan sağlıyor. Her şeye rağmen, yeni Başlat menüsünün, bu neredeyse tamamen kişiselleştirilebilir haliyle ciddi şekilde kullanışlı olduğunu söylemek isterim.

Son olarak, yeni menünün alt kısmında hem bilgisayar içerisinde, hem de Bing üzerinden Web araması yapan bir arama çubuğu bulunuyor. Aynı arama aracına görev çubuğundan da erişmek mümkün.

Windows 10 Build 9901 BETA (İNG)


Bir diğer belirtmek istediğim yeni özellik ise “çoklu görev”. İçerisinde çoklu görüntüleme fonksiyonu barındıran bu özellik hem kurumsal firmalar, hemde kişisel kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacak diyebilirim. Görüntüleme fonksiyonunu açmak için ise görev çubuğunda bulunan tuşa basmak yeterli..

Görev Görüntüleme alanında pencerelerin boyutu ve dizilimi, cihazınıza göre otomatik olarak ayarlanıyor. Bu ekran üzerinden yeni masaüstleri ekleyebiliyor veya uygulamalar arasında Alt+Tab ile geçiş yapabiliyorsunuz. Oldukça hızlı olan ekran üzerinde uygulamalar arası geçiş de çabucak gerçekleştirilebiliyor. Birden fazla monitör kullanan profesyonel kullanıcılar için fazla masaüstü ekleme özelliğinin büyük fayda getireceğini düşünüyorum. Yine normal kullanıcılar da aynı anda birden fazla masaüstü kullanabilecek.

Windows 10 Build 9901 BETA (İNG)


Bunun haricinde bir önemli özellik ise mağazada. Buna göre artık windows ile çalışan tüm tablet, telefon ve bilgisayarlar etkileşim içinde olacak.
Telefon için satın aldığınız bir uygulama veya oyunu tabletlerde de oynayabilecek, bilgisayarlar da da aynı şekilde bunu gerçekleştirebileceksiniz. Aynı oyuna farklı platformlar için ayrı ayrı para vermenize de gerek kalmayacak böylelikle..

Windows 10 Build 9901 BETA (İNG)


Bir diğer gözüme çarpan özellik ise metro uygulamalarının ölçeklendirilebilir olması. Windows 8’de metro arayüzü uygulamalarını sadece tam ekran modunda çalıştırabiliyorduk. Şimdi ise aynı ekran üzerinde bir çok işi halletmemiz mümkün olacak. Bunu ister kendiniz ölçeklendirerek yapabilir isterseniz Microsoft’un yapmış olduğu ikiye veya dörde böl seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bunlar dışında gözüme çarpan bir diğer konu ise Komut istemi uygulamasında oldu. Artık bir yerden edindiğimiz komutları ctrl + v seçeneği ile komut istemcisine yapıştırmamız mümkün olacak.

Uzun lafın kısası Windows 10 kesinlikle mükemmel olmuş. Beta aşamasında olduğu için henüz eksikleri olan işletim sisteminin tam sürümünü heyecanla bekliyorum. Windows kullanım deneyimini çok farklı yerlere taşıyan bu işletim sisteminin 2015’in ikinci yarısında çıkması bekleniyor..

Ama elbette ben daha erken denemek istiyorum diyorsanız,link aşağıda.
KEY: NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR
MD5: BC74D5AFE869B4338D99B491A30F9F28
Upgrade to Turbo
Paylaşım
 • Direk Link:
 • BB-code:
 • HTML:
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.